Haljastus

Hekilõikus Tartus

1. Hekilõikus

Soovite enda aeda ilusat pügatud hekki, mille trimmivad teie jaoks spetsialistid, siis võta kindlasti meiega ühendust. Hekilõikurid on meil bensiinikütusega, mis tagavad võimsuse ja töövõimaluse kõikjal. Kindlasti koristame ja utiliseerime tekkinud jäätmed. Võimalus on tellida heki alla puukoored, mis takistavad murukasvu.

 

 

2. Muru niitmine niidukiga (murukogujaga) ja trimmeriga.

Ühistuna olete väsinud palkamast iga aasta erinevaid niitjaid, siis lahendus on siin – lepinguline muruniitmine linna odavaima hinnagarantiiga. Teenus on suunatud ka eraisikule, kes ei pea enam kuuri alt tooma trimmerit ja niidukit – selle teevad ära teie eest töömehed, kes tulevad enda tööriistadega ning samal ajal kui teie puhkate hoolitsevad meie töötajad, et klient saaks endale parima muru.

Muru tuleks niita siis, kui selle kõrgus on umbes kümme sentimeetrit, niitmise järel peaks muru kõrgus jääma neli kuni viis sentimeetrit. Kuival ajal on soovitatav lasta murul kõrgemaks kasvada, sest nii loob muru endale varju ja takistab kuivamist. Mis tahes perioodil ei tohiks muru liiga lühikeseks lõigata – arvestada tuleb, et liiga madalalt niidetud muru tekitab mättaid ja muld võib hoopiski õhupuuduse all kannatama hakata.

 

3. Pinnase ettevalmistustööd + muru külvamine 

Mürgitame umbrohu, freesimine pinnase, lisame sõelutud kasvumulla, tasandamine pinnase, külvame muru, väetame.

 

 

4. Muru väetamine

Esimene väetamine tuleks teha varakevadel pärast muru riisumist mõne kiiretoimelise lämmastikurikka väetisega. Kui muru pidevalt kulutada, tuleb seda kindlasti väetada ka suve jooksul, et tagada korralikku juurdekasvu. Kauni rohelise muru üks saladusi on tasakaalustatud väetamine. Lämmastikule, fosforile ja kaaliumile lisaks vajab muru ka piisavas koguses väävlit, magneesiumi, rauda ja boori. Muru väetatakse kasvuperioodil kuni kolm korda: kevadel, kui muru on kasvamist alustanud ning toitainete vajadus kõige suurem; jaanipäeva paiku, et tagada korralik juurdekasv; augusti teisel poolel, et muru saaks koguda varusid järgmiseks aastaks.

 

 

 

5. Okste lõikus teleskoopvarrega oksasaega

Oled märganud enda või ühistu õuepeal puid, millel on pikad ohtlikud või kuivanud oksad, mis ohustavad autosid või aias mängivaid lapsi, siis kindlasti võta meiega ühendust ning likvideerime ohu. Okste raiel kindlustame ümbruskonna ohumärgi ja -lindiga, et keegi ei saaks meie tegevuse käigus viga. Kindlasti likvideerime enda poolt tekitatud prahi.

 

 

 

6. Põõsaste ja väikepuude raie

Eemaldame teie eest vanad pihlakad, sirelid jms, mis ei paku enam ilu teie õuele. Kaevame välja juured, lisame uue mulla ja muruseemne, nii et mõne aja pärast saate nautida ilusat ja tasast murupinda. Vanade puude ja põõsaste jäätmed veame selleks ette nähtud kohta.

Viljapuude lõikus

Tavapäraselt lõigatakse viljapuid alates nullilähedase õhutemperatuuri saabumisest kuni pungade puhkemiseni.Viljapuudelt lõigatakse ära kuivanud, murdunud ja vigastatud, täiesti püstsuunas kasvavad, otse allapoole suunduvad ja ristuvad oksad. Püstised oksad soodustavad puu kasvu ja rohtsed viljumist. Kui puu on olnud pikemal perioodil lõikamata, siis lõikus tuleks jaotada 2-3 aasta peale ja korraga ühel aastal tohiks ära lõigata kuni 20% võra kogumassist. Lõikamisega vähendatakse nii puu kõrgust kui ka laiust, st vähendatakse puu võra läbimõõtu. Ilupõõsaste lõikus Ilupõõsaste oskuslik lõikamine suurendab nende õitsemist, lehestiku lopsakust, annab noori ja värvikaid võrseid ja lükkab edasi nende vananemist. Ilupõõsaste lõikamise aeg sõltub nende õitsemise ajast, kas põõsas õitseb kevadel või suvel. Varakevadel lõigatakse neid põõsaid, mis õitsevad suvel või sügisel. Nende õied tekivad pärast lõikust kasvanud sama aasta võrsetele. Kevadine lõikamine soodustab neil noorte, rikkalikult õitsevate võrsete kasvu. Suvel, kohe peale õitsemist, lõigatakse põõsaid, millel õied puhkevad eelmise aasta võrsetel. Kui ilupõõsas on muutunud koledaks – oksad on jämedad puitunud ja põõsas on liiga suureks kasvanud, tuleb ette võtta põõsa noorendamine. Peaaegu kõigile põõsastele sobib nn osaline noorendamine. Seda tehakse harvendades, lõigates järk-järgult põõsast välja kõik vanad oksad. Teine noorendamise viis on kõigi okste tagasilõikus korraga 5-10cm kõrguselt maapinnast. Teostame Teie viljapuude ja ilupõõsastele vajaliku lõikuse ning soovi korral utiliseerime tekkinud oksad.

 

 

7. Puulehtede koristus ja äravedu

Kui sinu õu on kaetud puulehtedega, mis vajavad kokku riisumist (rehaga või lehepuhuriga), kilekottidesse panekut ning äravedu, siis võta meiega kohe ühendust.